O czym trzeba pamiętać podczas wyboru pierścionka zaręczynowego

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Planując ślub ze swoją wybranką należy się wcześniej zaręczyć, a jeżeli zaręczyny, to z pewnością nie może się obejść bez odpowiedniego pierścionka. Dawanie takich pierścionków jest głęboko zakorzenione w naszej tradycji, ponieważ pełnią one naprawdę istotną rolę o znaczeniu symbolicznym. Tradycja ta nakazuje też, aby pierścionek zaręczynowy zgierz wykonany był z jakiegoś drogocennego materiału, najlepiej z jakimś kamieniem szlachetnym. Mężczyźni dysponujący dużym budżetem mogą pomyśleć o brylancie, jaki przecież jest przyjacielem każdej kobiety. Lecz mogą się też sprawdzić szmaragdy, rubiny, szafiry, a w bardziej budżetowej wersji ametyst albo cykoria.

Wybór kamienia w dużej mierze powinien być zależny od gustu i preferencji przyszłej Pani Młodej, podobnie jak materiału, z którego wykonany zostanie pierścionek. Żółte złoto nadal cieszy się dużą popularnością, jest ono uznawane za symbol dobrobytu i bogactwa. Lecz ze względu na swój kolor nie każdej kobiecie będzie ono pasowało, i wówczas należy zastanowić się nad innymi opcjami. Unikać raczej należy srebra, jeśli ktoś stawia na taką kolorystykę, to zdecydowanie lepiej będzie pomyśleć o złocie w kolorze białym lub też nieco droższej platynie. Duże znaczenie będzie miał również wzór pierścionka.

Wybór wzorów jest praktycznie nieograniczony, a jeśli ktoś zechce, to zdecydować się także może na własny projekt. Żeby wybrać pierścionek zaręczynowy, to najlepiej odwiedzić jakiś polecany sklep jubilerski Zgierz, i w nim w razie czego poprosić o poradę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY