Jakie są objawy niewydolności nerek?

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Podjęcie powyższych środków ostrożności jest niezbędne od najmłodszych lat, aby uniknąć powolnego i postępującego spadku zdolności nerek do filtrowania odpadów: niewydolności nerek, choroby, której przyczyny są związane z cukrzycą i wysokim ciśnieniem krwi. „Często osoba nie ma żadnych objawów. W bardziej zaawansowanych przypadkach zaczynamy zauważać objawy”, ostrzega nefrolog. W zaawansowanym stadium choroba może objawiać się takimi objawami jak:

Mdłości

Wymioty

Swędzenie w ciele

Pienisty mocz

Obrzęk nóg

Zatrzymywanie płynów

Znaczenie wczesnej diagnozy

Ponieważ jest to cicha choroba, która objawia się dopiero w zaawansowanym stadium, ważne jest, aby pacjenci z grupy ryzyka, np. z nadciśnieniem, cukrzycą, otyłością, z kamicą nerkową lub historią choroby w rodzinie, zachowali swoje uwaga podwoiła się.

Według Kogi, ci pacjenci powinni być oceniani, nawet jeśli są bezobjawowi, na przykład za pomocą badań krwi i moczu, które zawierają kreatyninę i mocznik. „Wczesna diagnoza może zmienić przebieg choroby nerek. Im wcześniej pacjent zostanie zdiagnozowany, tym większe ma szanse na uniknięcie niewydolności nerek”, mówi nefrolog.

Diagnoza choroby nerek

W wielu przypadkach jednak diagnoza choroby nerek następuje późno. W takich przypadkach funkcjonowanie nerek jest już poważnie zaburzone – często na zaawansowanym etapie, kiedy potrzebne jest leczenie dializą lub nawet przeszczep nerki. „Nerka jest organem, który się nie regeneruje. Nerki nie można odzyskać, a to ma ogromny wpływ na jakość życia pacjenta”, ostrzega dr Koga.

Leczenie choroby nerek ustala się w zależności od przyczyny choroby, która może być różna dla każdego pacjenta. Istnieje jednak kilka ogólnych zaleceń dotyczących leczenia ostrej niewydolności nerek.

Spotykać się:

Zmiany w diecie, z ograniczeniem pokarmów i płynów

Przepisywanie leków, takich jak antybiotyki lub leki moczopędne

Dializa, podczas filtrowania odpadów z krwi poza organizm

Jak przebiega dializa?

Dializa to ogólna nazwa procedur filtrujących krew. Może być wykonywana w formie hemodializy – polegającej na odprowadzaniu krwi z organizmu w maszynie filtrującej odpady, eliminującej pierwiastki takie jak potas i mocznik przed zawróceniem jej do organizmu – lub dializy otrzewnowej – w której znajduje się worek płynu w brzuchu, dzięki czemu płyny i toksyny mogą być filtrowane bez pobierania krwi. Są to procedury, które zapewniają pacjentowi akceptowalną jakość życia i mogą ratować życie, zwłaszcza gdy poziom potasu jest bardzo wysoki.

Czy nie jest więc dobrym pomysłem zacząć dbać o swoją nerkę już dziś? Zastosuj wskazówki do swojej rutyny i ciesz się jakością życia!Kontroluj poziom cholesterolu, aby utrzymać zdrowe nerki. Osoby cierpiące na wysoki poziom cholesterolu są bardziej narażone na problemy z nerkami lub uszkodzenie.Obniżenie poziomu cholesterolu może pomóc złagodzić przypadki niewydolności nerek i, w rzeczywistości, zapobiega problemom z nadciśnieniem, które są powszechne u osób cierpiących na problemy z nerkami.

pij dużo płynów

Wiele problemów z nerkami pojawia się w wyniku odwodnienia. W przypadku tych narządów bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie, ponieważ to właśnie pozwala im prawidłowo funkcjonować.Nie ma dokładnej ilości wody na osobę, ale wiadomo, że ci, którzy uprawiają aktywność fizyczną lub mieszkają w gorącym klimacie, powinni zwiększyć jej spożycie.

Unikanie leków i leków w celu utrzymania zdrowych nerek. Nadużywanie leków dostępnych bez recepty może być szkodliwe dla nerek w perspektywie średnio- i długoterminowej. Zbyt dużo środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych powoduje uszkodzenie nerek i inne problemy zdrowotne, które mogą stać się nieodwracalne.

Z tego powodu zaleca się, aby były spożywane wyłącznie na receptę i w minimalnych dawkach.Nielegalne narkotyki wpływają również na nerki i inne ważne narządy organizmu. To z pewnością jeszcze jeden powód, aby ich unikać. Nie pal, aby utrzymać zdrowe nerki Obecnie osoby palące mają świadomość, że odurzają swój organizm i zwiększają ryzyko zachorowania na choroby tak groźne jak nowotwory.

Płuca są organami najbardziej dotkniętymi tym złym nawykiem, ale nie są jedynymi. Palenie papierosów może powodować raka krtani, gardła, pęcherza moczowego, żołądka i nerek. Ponadto ryzyko uszkodzenia nerek i raka jest wyższe u osób cierpiących na cukrzycę, nadciśnienie lub otyłość.

Unikanie spożywania soli w celu utrzymania zdrowych nerek

Sól to składnik obecny w większości kuchni świata, jeśli nie we wszystkich. Ta przyprawa, używana w milionach przepisów, jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych, w tym uszkodzenia i niewydolności nerek.Kilka badań wykazało, że u osób, które spożywają dziennie więcej niż zalecana dawka, konsekwencje stają się widoczne w perspektywie średnio- i długoterminowej.Bardzo ważne jest, aby zmniejszyć spożycie soli i unikać pokarmów zawierających ją w dużych ilościach.Zamiast tego możemy użyć innych zdrowych przypraw, takich jak oregano i pieprz.

Dowiedz się więcej na http://dlalejdis.pl/artykuly/porady-dotyczace-dbania-o-zdrowie