Konsultacje online z psychologiem

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Melancholia jest chorobą umysłu i ciała. Większa część chorych ma symptomy zarówno somatyczne, jak i psychiczne. Ich występowanie jest różne u poszczególnych osób, zaś każdy z objawów może mieć przeróżne nasilenie i być mniej lub ewentualnie bardziej znaczący. Niektórzy chorzy, nie skarżą się na objawy depresyjne, tudzież rozpoczynają zachowywać się w sposób niekonwencjonalny. Chandra nie zawsze objawia się smutkiem. Niektórzy czują lęk, inni nie czują zmian samopoczucia, ale są zobojętniali emocjonalnie, a do medyka zgłaszają się z niesprecyzowanymi objawami somatycznymi.

Najczęstsze symptomy psychiczne to: obniżenie humoru, lęk, myślenie depresyjne, obojętność emocjonalna, trudności z koncentracją i pamięcią. W wyjątkowych sytuacjach depresja może objawiać się także urojeniami, omamami i tendencjami samobójczymi. W melancholii obniżenie nastroju jest głębsze niż w owym czasie, gdy doznaje się rozczarowania lub też straty i ma się najzwyczajniej w świecie wszystkiego dość – pomoże konsultacje online z psychologiem. Jest to trwające nadzwyczaj długo uczucie smutku, pustki, utraty oraz przerażenia. Objawy depresyjne są w stanie być wywołane niskim poziomem niektórych związków chemicznych mózgu. By to zrozumieć należy poznać pracę mózgu.

Jest on skończony z milionów komórek, a do prawidłowej pracy potrzeba setek ich. Badania ludzi cierpiących na depresję wykazują niedobory trzech znaczących neuroprzekaźników: dopaminy, serotoniny oraz noradrenaliny. Ich niski poziom w mózgu prowadzi do zaburzenia przekaźnictwa między komórkami, a to może wywołać objawy depresyjne. Naukowcy nie zdają sobie sprawę z tego, czy to właściwie aktywuje nastrój depresyjny, czy też nastrój depresyjny jest wynikiem niedoboru tych składników. Być może ich niski poziom jest wynikiem stresu, co prowadzi do rozwinięcia się objawów depresyjnych. Leki przeciwdepresyjne podnoszą poziom tych związków. Również hormony odgrywają istotną rolę w wywoływaniu objawów depresji. Wiadomo, że adrenalina wywołuje lęk. Kortyzol zaś działa w przypadkach zagrożenia. W ten sposób przekształcają się nasze reakcje odpornościowe, co ma wpływ na nasze myślenie depresyjne.