Profesjonalny oddział leczniczy dla ludzi uzależnionych od alkoholu

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Profesjonalny oddział leczniczy dla pacjentów uzależnionych od alkoholu oraz pozostałych środków psychoaktywnych znajduje się w Wandzinie. Jest to Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS”. Na oddziale leczenia uzależnienia alkoholu oferowana jest terapia krótkoterminowa, obejmująca 56 dni. Terapia przeznaczona jest do osób zauważających u siebie symptomy uzależnienia bądź osoby współuzależnione. Cykl zajęć odbywa się w grupie nie większej aniżeli 18 osób. Są to najlepsze okoliczności do odbywania terapii.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych psychoterapeutów, którzy pacjenta traktują indywidualnie. Intymny oraz miły nastrój ułatwia pozyskać dobre rezultaty. Ludzie uzależnieni są w większej mierze szczerzy. Terapia indywidualna w wandzin.pl – ośrodek leczenia uzależnień nfz ma miejsce raz w tygodniu. To doskonałe uzupełnienie terapii grupowej. Na dodatek, przeprowadzana jest ergoterapia. Opieka psychologów na wysokim poziomie przekonuje do odbywania leczenia w konkretnym ośrodku. Przeprowadzana jest również pomoc psychiatryczna, prawnika oraz socjalna. Ośrodek w Wandzinie proponuje zajęcia warsztatowe dla najbliższych pacjentów leczących się. Zajęcia edukacyjne mają na celu rozszerzać wiadomości w temacie mechanizmów alkoholizmu.

Rozbudzana jest motywacja oraz wyraźne ukierunkowanie do bycia trzeźwym. To zwiększa prawdopodobieństwo zaprzestania picia przez osobę uzależnioną. Najbliżsi natomiast nie zadręczają się winą. Na stronie online ośrodka znajdują się dokładne informacje na temat tego, jakie są reguły przyjęcia, co można ze sobą wziąć do placówki oraz co jest absolutnie zakazane w trakcie przebywania na terapii. Dla ludzi zaciekawionych wskazane są także telefony kontaktowe. Ośrodek funkcjonuje od dwudziestu pięciu lat, realizując wsparcie dla chorych zmagających się z uzależnieniem. Spore doświadczenie pozwala pomagać ludziom, jacy nie radzą sobie w życiu.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Profesjonalny oddział leczniczy dla ludzi uzależnionych od alkoholu”