Leczenie chrapania

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
SKUZBOZDR0001 Category

Na czym polega skuteczne leczenie chrapania?

Chrapanie to wbrew pozorom poważna dolegliwość, która obniża jakość snu oraz nie pozwala na dostateczną regenerację organizmu przed kolejnym dniem pracy. A zatem, to nie tylko problem dla innych domowników, którzy przez donośne dźwięki nie mogą zasnąć. Na czym polega leczenie chrapania oraz czy rzeczywiście można pozbyć się tej przypadłości?

Czym jest chrapanie?

Zanim przejdziemy do metod leczenia, najpierw kilka słów na temat samego chrapania. W trakcie snu następuje całkowite rozluźnienie mięśnie. To może zaburzać naturalny przepływ powietrza. Języczek i podniebienie miękkie wchodzą w drgania. Te są źródłem donośnego i nieprzyjemnego dźwięku. Poważniejszą dolegliwością jest bezdech senny. Tutaj chwilami dochodzi do całkowitego zamknięcia przepływu powietrza i może prowadzić do poważnego niedotlenienia organizmu.

Czy leczenie chrapania jest możliwe?

Jak najbardziej! Chrapanie nie tylko możemy, ale wręcz powinniśmy leczyć. W ten sposób poprawimy jakość snu oraz wydajność i poziom energii w ciągu dnia. Pierwszym etapem leczenia jest stosowanie środków zaradczych: unikanie picia alkoholu i palenia papierosów, regularne oczyszczanie dróg oddechowych, spanie na boku. Jeśli to nie pomoże, pozostaje specjalistyczna metoda.

Coraz więcej gabinetów stomatologicznych proponuje wykonanie specjalnego aparatu, który nakładamy przed snem. Nie zaburza on naszego komfortu i nie utrudnia zasypiania. Aparat eliminuje mechaniczne podłoże problemu i nie dopuszcza do zapadania się podniebienia podczas snu. Dzięki temu, w końcu pozbędziesz się uciążliwego chrapania. Rano poczujesz rześkość i zdarz sobie sprawę, jak szkodliwa była Twoja dolegliwość.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Leczenie chrapania”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *