W jaki sposób wykorzystać można multimedialne systemy do nauki

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

W dawnych czasach podstawowym sprzętem na każdej lekcyjnej sali była duża tablica na ścianie. Kompletu dopełniał zestaw różnokolorowej kredy i gąbka, którą dyżurujący uczniowie musieli systematycznie moczyć. Lecz aktualnie podejście do nauki bardzo się zmieniło. Bardzo duży wpływ na to miał technologiczny rozwój, jaki obserwujemy przecież cały czas. Na standardowym wyposażeniu sal zwykłe tablice zostały rzecz jasna, lecz pojawiać się też zaczęły wersje multimedialne. Jest to zasługą zarówno zwiększenia świadomości nauczycielskiej kadry, jak również możliwości uzyskania dofinansowań na wyposażenie sal w szkołach.

Dużo szkół chętnie z takich możliwości korzystało, dzięki czemu w szybkim czasie udało im się wskoczyć na zupełnie inny poziom. A w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami systemy interaktywne dają dużo większe możliwości, i to w wielu zakresach. Przede wszystkim podłączyć je można do komputerów nauczycieli, jacy w ten sposób mogą pokazywać przygotowane materiały. Nie będzie żadnych problemów aby zaprezentować klasie kolorowe filmy, slajdy czy zdjęcia, co wcześniej możliwe było co najwyżej po podłączeniu jakiegoś rzutnika. Takie tablice się cechuj ą wysokim standardem obrazu, dlatego też jest on widoczny ze wszystkich miejsc. Bardzo dużym plusem tego typu tablic jest też to, że za przy użyciu specjalnych pisaków da się po nich normalnie pisać i rysować. To świetnie sprawdza się na przykład do wyróżniania i zaznaczania wyświetlanych obrazów.

Ponieważ urządzenia te są przeznaczone do użytku szkolnego, to z reguły cechują się wysokim poziomem wykonania i trwałością, z reguły są także bardzo proste w codziennym użytkowaniu i obsłudze. Sporo szkół także się decyduje na bardziej zaawansowane instalacje multimedialne, w których skład wchodzą jeszcze inne ciekawe sprzęty. Spora ilość nauczycieli korzysta na przykład chętnie z interaktywnych monitorów, dających dużo więcej różnych możliwości niż tradycyjne modele.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY