Podstawowe przykłady użycia układów hydrauliki siłowej

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Jeżeli ktoś się przyglądnie jakiejś koparce czy też innej budowlanej maszynie, to z pewnością zauważy szereg przewodów, którymi połączone są poszczególne elementy. Te przewody to nic innego jak nośnik płynu hydraulicznego, który odpowiedzialny jest za podnoszenie czy opuszczanie roboczych podzespołów. Taka technologia jest oparta na podstawowych prawach fizyki, jakie są znane od dawna. Od wielu lat urządzenia takie wykorzystywane są z powodzeniem w dużej ilości branż, w wersji najprostszej funkcjonując identycznie jak przed kilkoma dekadami.

Siła jest przekazywana przy pomocy specjalnego płynu albo oleju, za jej wytworzenie są odpowiedzialne pompy. Olej czy płyn przy pomocy przewodów jest dostarczany do siłowników, i to one powodują wprawienie w ruch roboczego elementu, takiego jak na przykład ramię dźwigu albo łyżka. Lecz stopień skomplikowania tego typu mechanizmów może być znacznie większy, dzięki czemu mogą one z powodzenie obsłużyć nawet skomplikowane procesy. Dużą zaletą takiego rozwiązania są duża wydajność i skuteczność, przy jednoczesnej niezawodności. Nie ma także żadnych problemów z naprawami, jeżeli coś się zepsuje, to można znaleźć po prostu jakiś pompy hydrauliczne sklep i złożyć w nim zamówienie.

Systemy hydrauliczne powszechnie się stosuje w pojazdach i maszynach budowlanych, rolniczych czy górniczych, ale korzysta także z nich branża energetyczna czy lotnicza. W wielu przypadkach są jedyną możliwą opcją, gdy układy elektryczne czy mechaniczne nie będą sobie dawać rady.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY