O czym należy pamiętać przy projektowaniu placu zabaw

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Na naszych osiedlach niejednokrotnie można zauważyć mniejsze i większe place zabaw, na których bez przerwy się bawią dzieciaki. Rodzice z reguły nie myślą zbytnio o bezpieczeństwie swoich pociech, bo zakładają że jeżeli dany placyk dopuszczony został do użycia, to odpowiedzialne za to osoby wszystkiego dopilnowały. A jak pokazuje praktyka, do dopilnowania jest całkiem sporo, i to w zasadzie na wszystkich etapach projektowania takiej atrakcji. W pierwszej kolejności wszystkie stosowane urządzenia posiadać muszą niezbędne certyfikaty, które dopuszczają do wykorzystania z udziałem dzieci.

Ma to duże znaczenie, ponieważ użycie sprzętów bez certyfikatu jest ryzykowne ze względu na bezpieczeństwo, a w przypadku jakiegoś wypadku skończyć się to może konsekwencjami dla osób, które na to pozwoliły. Tak więc przy szukaniu wyposażenia placyku wybierać należy wyłącznie sprawdzone firmy, w stosunku do jakich będzie się miało pewność jeśli chodzi o zachowanie jakości.

Bezpieczne sprzęty są istotne, ale powinny być one też zamontowane w prawidłowy sposób. To następny ważny etap projektu, w czasie którego łatwo popełnić można różne błędy. Najczęściej spotykane to brak odpowiednich odległości pomiędzy danymi urządzenia czy też niezachowanie wymaganych prześwitów, lecz jest ich wiele więcej. Dużo można też zepsuć podczas montażu, który musi być bardzo dokładnie wykonany. Jeżeli zostaną wylane zbyt małe fundamenty czy zostawione wystające, ostre krawędzie, to może się to w którymś momencie zakończyć poważnym zdarzeniem. Dlatego dopilnowanie montażu jest bardzo ważne, a na koniec i tak trzeba całą konstrukcję poddać szczegółowej kontroli, wykonanej przez uprawnionego rzeczoznawcę. Takie kontrole przeprowadzać też należy w określonych odstępach czasu, Podczas nich oceniany będzie stan techniczny poszczególnych urządzeń i to, czy cały czas są bezpieczne. Osoby zainteresowane takim tematem mogą zajrzeć na stronę https://rzeczoznawca-dmuchance.pl/urzadzenia/parki-linowe-atesty-orzeczenia-przeglady/, na której znajdą dużo ciekawych informacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY