Odpoczynek i urlop w krajowych górach

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych

Zawsze olśniewały mnie góry. Były dla mnie nieodkrytą kartą, która coraz bardziej staje się tajemnicza. Najwspanialsze wakacje, które przeżyłam były w tamtym roku. Pojechałam do Zakopanego. To najlepsze miejsce na Ziemi! Nie umiem jeździć na nartach i w ogóle nie kocham zimy, lecz za to wolę lato, bo wtenczas można sporo zwiedzać oraz niesłychanie wiele się nauczyć – potwierdzają to wakacje w polskich górach. Stale poznając nowatorskie miejsce przygotowuję się do czynnego zwiedzania.

Tak samo było tym razem. Tuż po tym jak zadomowiłam się w hotelu wybrałam się na Gubałówkę. Kolejka torowo liniowa była trochę zatłoczona, lecz jazda była przyjazna. Na szczycie ujrzałam piękny krajobraz Zakopanego. Wtedy zakochałam się w tym miejscu. Spędziłam tam parę godzin rozmyślając i napawając się widokiem. Było to bardzo relaksujące. Przed zjazdem na dół postanowiłam coś zjeść, przez co skierowałam swoje kroki do bufetu na Gubałówce.

Autentycznie góralskie jedzenie było rozkoszne. Kiedy tak właściwie zjechałam na dół, zakomunikowałam, iż można w pewnych momentach być szaloną na całego. Przed Gubałówką na placu stał okazały żuraw i ujrzałam, że ludzie skaczą na bungy. Rozważyłam, z jakiej przyczyny mam nie spróbować. Jestem jakkolwiek zawsze odważna i nie uciekam od wyzwań. Cena była na tyle przyzwoita, iż zdecydowałam się. Miły pan pomógł mi założyć cały osprzęt na me drobne ciało i pomknęłam na samą górę żurawia. Serce podchodziło mi pod gardło, niemniej jednak dałam poradę.

Skoczyłam oraz w owym czasie zrozumiałam, że Zakopane jest moim drugim domem. Po skończeniu studiów, razem z moim chłopakiem wyjeżdżamy tam na stałe. Od wielu lat trenuję górską wspinaczkę. Uwielbiam ten sport. Wakacje są dobrym w pewnych momentach, by spowodować własne umiejętności nie na skałkach wspinaczkowych, jakkolwiek na szczytach prawdziwych gór. Odważnie wolę polskie góry, niż góry poza granicami stworzonego przez nas kraju. Z tego powodu w czasie wakacji postanowiłam pojechać do Zakopanego. Tatry są przepiękne latem. Ekspansywna przyroda przyciąga tam masę wędrowców. Jest to także perfekcyjny czas na wspinaczkę górską, która jest w owym czasie najbardziej bezpieczna. Najpierw zaczęłam od treningu. Moim zamiarem była Gubałówka, jakiej wysokość pokonałam bezsprzecznie pieszo.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY