Chorwacja – tanie i interesujące miejsce wyjazdu dla rodaków

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych

Mimo zastoju gospodarczego, branża krajoznawcza trzyma się nieźle – w 2019 roku na zagraniczne wakacje wyjechało prawie 5 mln naszych polaków. Polacy najchętniej odjeżdżają nad Bałtyk i do Grecji. Też wakacje w Chorwacji stają się coraz to popularniejsze – wybiera je ok. 10 % letników. Ten kraj kojarzy się z błogim odpoczynkiem na plaży i pływaniem w ciepłych wodach Adriatyku. Urlop w tym śródziemnomorskim rejonie to atrakcja dla podróżników – wspaniała kuchnia, bogata architektura i gwarancja słonecznej pogody w sezonie.

Coraz to więcej biur podróży proponuje zorganizowane eskapady do Chorwacji, głównie do Istri, najpopularniejszego kurortu. Jednak letnicy mogą osobiście zaplanować własny wypoczynek w tym pełnym uroku miejscu. Bilety lotnicze to koszt rzędu 300 – 400 zł (zależnie od pory roku). Na miejscu nie ma problemu z odnalezieniem prywatnego noclegu. Kwatery to rozwiązanie dla osób wypatrujących tańszej opcji.

Polacy niejednokrotnie wybierają ten kraj jako cel własnej wakacyjnej podróży, iż względu na stosunkowo bliską odległość od stworzonego przez nas. Dla bardziej wymagających urlopowiczów (dodatkowo z zasobniejszym portfelem) właściwe będą apartamenty o podwyższonym standardzie. Choć pod pojęciem apartamenty kryją się też w pełni wyposażone mieszkania, z klimatyzacją i wieloma innymi udogodnieniami – my polecamy tudzież realestate-honeste.com. Wybierając apartament wypada zwrócić uwagę na jego lokalizację – w końcu urlop przy hałaśliwej ulicy to na pewno nic przyjemnego. Nocleg w wynajętym apartamencie to również szansę samodzielnego preparacje posiłków w dobrym dla turysty czasie – brak odgórnie ustalonych godzin ułatwia zaplanowanie czynnego dnia poza hotelem. W jaki sposób dostrzega się, możliwości zorganizowania jest wiele. Należałoby je wnikliwie rozważyć, żeby w czasie podroży przytulnie spędzić własny czas.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY