Czy wymiana skrzyni biegów jest ciężka?

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Budowa skrzyni biegów jest dość karkołomna. W jej obudowie możemy znaleźć trzy wały: sprzęgłowy, kluczowy i pośredni. Moc silnika jest emitowana na wałek sprzęgłowy, jaki przekazuję ją za pośrednictwem kół zębatych na wał okrężny. Na wale pośrednim i kluczowym znajdują się następne koła zębate, pasujące za zmianę biegów. Cały układ ma obowiązek posiadać dobre smarowanie. Stosuje się do tego właściwy olej przekładniowy. W starszych skrzyniach niejednokrotnie wolno było się spotkać z przełożeniem otwartym. Będzie to wałek sprzęgłowy skojarzony z wałkiem kluczowym. Między nimi nie zachodzi żadna zmiana prędkości pracy układu. Sporo osób zastanawia się także, czym jest nadbieg. Jest to mechanizm, jaki sprawia, że szybkość wałka głównego jest pokaźniejsza niż sprzęgłowego.

Zdarzają się skrzynie, gdzie występuje więcej niż jeden nadbieg. Są one niezmiernie pożyteczne w samochodach, bowiem umożliwiają długodystansową jazdę bez zmiany biegu i zminimalizowanie spalania samochodu – zobacz to na https://skrzyniezajac.pl. Ze względu na swoją budowę cały mechanizm waży około 40 kg. Większość właścicieli wozów osobowych po uszkodzeniu silnika czy też skrzyni biegów twierdzi, że pojazd nadaję się tylko na złom. Nie musimy zapominać, że w dzisiejszych czasach oba te podzespoły są cząstkami, które możemy zmienić w nieomal dowolnym warsztacie samochodowym.

Jeżeli zdecydujemy się na prywatną wymianę skrzyni, musimy zwrócić uwagę na parę niezmiernie istotnych szczegółów. Po pierwsze, gdzie taką skrzynię wypada nabyć. Jeżeli posiadamy starszy samochód, nie będzie dla nas popłatne kupno nowej skrzyni, gdyż jej cena ma okazję niedużo się różnić od całego samochodu. Niejednokrotnie więc należałoby rozejrzeć się po okolicznych szrotach, inaczej sklepach z używanymi częściami samochodowymi. Przed wymianą musimy się zabezpieczyć w sporą ilość różnych kluczy nasadowych i oczkowych. Potrzebny też może okazać się kanał. W niektórych autach wymiana skrzyni biegów bez kanału nie jest możliwa. Na wymianę musimy poświęcić około dwóch dni. Jeżeli posiadamy zręczności równe wprawnemu mechanikowi, czas ten będzie krótszy.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Czy wymiana skrzyni biegów jest ciężka?”