Jakie parametry powinna spełniać medyczna odzież

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Jak zapewne każdy z nas miał okazję kiedyś zauważyć, medycy przeważnie ubierają się w charakterystyczne stroje, których nie można pomylić z innymi. Jednak odzież medyczna ma nie tylko na celu łatwo identyfikować osoby pracujące w takim charakterze, lecz przede wszystkim dobrze zabezpieczać przez różnymi zagrożeniami. A tych przecież w codziennej pracy medyków, pielęgniarek czy ratowników medycznych nie braknie, bowiem codziennie tego typu osoby mają kontakt z najróżniejszymi patogenami.

Zapewnienie odpowiedniej ochrony ma tu ogromne znaczenie, z tego też powodu osoby pracujące w tej branży raczej nie mogą zakładać byle czego, a ich odzież musi spełniać bardzo rygorystyczne normy. Te zaś wynikają zarówno z przepisów obowiązujących w naszym kraju, jak też regulacji, jakie narzuciła nam Unia Europejska. Nie każdy z producentów może tego typu odzież dostarczać, aby tak faktycznie było, to oferowane przez niego produkty posiadać muszą niezbędne certyfikaty, a sam proces takiej certyfikacji wielokrotnie będzie dość skomplikowany i długi.

Do produkcji używane być mogą jedynie najlepszej jakościowo materiały i surowce, nie będzie także miejsca na żadne niedociągnięcia podczas samego szyciu. Materiały powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, mieć odpowiednią chłonność i chronić przed wnikaniem na skórę różnych płynów i wydzielin. Równocześnie w tego typu odzieży lekarze powinni czuć się wygodnie i swobodnie, nawet na wielogodzinnym dyżurze. W szczególności bardzo rygorystycznie przepisy podchodzą do odzieży medycznej stosowanej na blokach operacyjnych, wykonana być ona musi z materiałów nieprzenikalnych, a równocześnie zagwarantować odpowiednią wygodę i komfort podczas wykonywania zabiegów.

Nie można oczywiście zapominać o wyglądzie, w końcu medyczny personel również będzie się chciał prezentować odpowiednio przebywając w pracy. Dlatego też na rynku pojawiają się co chwilę nowoczesne wzory, rzecz jasna spełniające obowiązujące normy. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, to w wyszukiwarce może wpisać hasło Bluza medyczna we wzroki i przeglądnąć uzyskane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY