Folia wykonana z PCV – przed jakimi czynnikami będzie zabezpieczała

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych

W magazynach czy na halach produkcyjnych niejednokrotnie może się pojawić konieczność zabezpieczenia przed jakimiś niekorzystnymi czynnikami. Wśród dużej ilości stosowanych do tego rozwiązań szczególnym zainteresowaniem cieszą się folie PCV. Ale nie są to folie cienkie, jakie można często spotkać w domach.

Przemysłowe folie są grubsze, bo mogą mieć nawet grubość kilku milimetrów. To rzecz jasna będzie wpływać na ich użytkowe parametry, a do tych przyczepić się naprawdę nie ma do czego. Ten materiał zapewnia dużą odporność i wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, dzięki czemu elementy zrobione z niego charakteryzują się trwałością na lata. Folia PCV jest praktycznie zupełnie odporna na wodę i wilgoć, ale też i na dużo substancji chemicznych.

Dlatego też sprawdza się ona świetnie jako zabezpieczenie przed opadami deszczu, ale też dymem, kurzem i pyłami. Jedną z ważniejszych cech tego tworzywa jest świetna termiczna izolacja. Jak się okazuje jest ona znacznie większa niż przy drewnie, dlatego sprawdza się doskonale w formie osłon oddzielających pomieszczenia o różnej temperaturze. Wówczas z reguły jest stosowana folia paskowa, z jakiej po przycięciu zrobić można funkcjonalną i praktyczną przegrodę o dowolnej szerokości. Następną z cech, jaka jest bardzo przydatna w przypadku tego materiału, jest duża rozpiętość kolorów. Klasyczna folia jest zupełnie przezroczysta i ma przepuszczalność światła na podobnym poziomie co szyby, lecz może ona zostać zabarwiona na jakąś wybraną barwę.