Nietypowe sposoby wykończenia ścian w domu

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych

Na rynku co chwilę pojawiają się nowe sposoby wykańczania sufitów i ścian, które dają oryginalne i ciekawe efekty. Rzecz jasna tradycyjne tapety, farby czy aktualnie się cieszące dużym zainteresowaniem fototapety dalej są powszechnie stosowane, ale jeżeli ktoś chce mieć coś faktycznie nietypowego na swoich ścianach, to parę opcji ma do dyspozycji, wystarczy że odwiedzi jakiś sprawdzony glinki weneckie sklep. Jedna z takich opcji to strukturalne farby. Są one połączeniem typowej farby z tynkową masą, o różnej ziarnistości i gęstości. Dzięki temu taka farba po nałożeniu na ścianę będzie miała ziarnistą strukturę, a przez dużą gęstość da się ją formować w różne wzory.

Dzięki temu można uzyskać rzeczywiście ciekawe i oryginalne rezultaty, zwłaszcza że takie farby mogą imitować różne inne rodzaje materiałów. Popularnością na przykład się cieszą przypominające swoim wyglądem granit, marmur czy beton, kupujący wybierają także chętnie tak zwane baranki. To w pierwszej kolejności te duże aranżacyjne możliwości są wymieniane jako jedna z głównych zalet opisywanych farb. Lecz są one też proste do nałożenia, w zasadzie każdy kto posiada jakimiś manualnymi umiejętnościami może bez żadnego problemu sobie z tym poradzić.

Dodatkowo skutecznie maskują nierówności, a nakładać je można nawet na popękane ściany, bez potrzeby ich wcześniejszego przygotowywania. Podejmując decyzję o takim rozwiązaniu liczyć się jednak trzeba z większymi wydatkami niż przy klasycznych farbach czy tapetach. Interesując przedstawiają się też na ścianach glinki weneckie, które również są łatwe w nakładaniu, a równocześnie dobrze maskują nierówności. Oparte są one na farbach akrylowych, i mają w swoim składzie specjalne granulki, jakie przy nakładaniu zostawiają ciekawe przetarcia. Umiejętnie wykonanie takich przetarć może dać różne nasycenie barw, przy równoczesnym wyglądzie przypominającym tynk. Sporo ciekawych możliwości również się znajdzie w temacie podłóg i posadzek. Jeżeli wykonywać się je będzie z żywicy, to do ozdoby bardzo dobrze będą się nadawały na przykład płatki akrylowe do żywic.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY