Jakie gatunki drewna nadają się najlepiej do robienia rzeźb

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Jeżeli ktoś planuje zacząć rzeźbić w drewnie, to dobrze żeby się do tego odpowiednio przygotował. Przede wszystkim powinien skompletować niezbędny sprzęt, na przykład taki jak noże, siekierki czy osełki. Sprzęt taki powinien być dobrej jakości, ponieważ wówczas początki z rzeźbieniem będą znacznie łatwiejsze. Duże znaczenie ma też wybór odpowiedniego drewna. Jeżeli ktoś zaczyna dopiero naukę, to na wykonywane przez niego Rzeźby w drewnie najlepsze będą gatunki miękkie. Bardzo dobrze sprawdzi się tu przede wszystkim lipa, gdyż jest bardzo łatwa w obróbce, a jednocześnie ma ładny wygląd i fakturę.

Z innych popularnych gatunków na początek wymienić można brzozę, sosnę czy wierzbę. Jeśli ktoś będzie już miał jakieś doświadczenie, to spróbować może sił z jabłonią, czereśnią, orzechem czy gruszą. Te gatunki będą wymagać nieco więcej umiejętności, ale za to naprawdę oryginalnie się one prezentują, bo mają ciekawe słoje i kolory. Gatunki twarde, takie jak dąb czy buk to już jest spore wyzwanie, ale każda Rzeźba w drewnie z nich wykonana będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Przy szukaniu drewna do rzeźb trzeba zwrócić uwagę na to, żeby było ono odpowiedniej jakości.

W pierwszej kolejności nie powinno mieć zbyt dużo słojów i sęków, jakie mocno mogą utrudnić pracę, zwłaszcza na samym początku. Spore znaczenie także ma odpowiednie wysuszenie, ponieważ mokre drewno często później pęka. Dobrą opcją będzie kupowanie takiego drewna w specjalistycznych sklepach, bo jest tam ono odpowiednio przygotowane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY