W jaki sposób przygotować się na pieska w domu?

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Podczas gdy dodawanie oryginalnego futrzanego członka rodziny może brzmieć jak zabawa to są pewne rzeczy, jakie trzeba zrobić, żeby upewnić się, że jest to odpowiednie dla Twojej rodziny. To jest zawsze trafnym pomysłem, aby rozpocząć od tego, że zrobi się odrobinę badań na temat śmiałej rasy, jeżeli uważasz o dodaniu jej do swojego domu. Jest to ważne, bo należy upewnić się, że jeżeli ma się już jakiegoś pieska to powinny to być dwie kompatybilne rasy.

Typowy wiek, aby dorzucić następne zwierzę jest to młody wiek. Czasami niemniej jednak nie zawsze jest to możliwe do zrobienia, wobec tego oto kilka należytych wskazówek, jakie pomogą dokonać wprowadzenie nowego pieska płynne oraz bezpieczne. Wybór słusznego rodzaju bezsprzecznie jest najważniejszy.

Najlepszym połączeniem jest takie, w jakim obydwa zwierzęta już uprzednio mogły się zaznajomić. Takie zwierzęta zawsze potrzebują akcesoryjnego szkolenia. Istnieje kilka ras psów, jakie nie powinny być w jednym domu z kotami, albowiem są one instynktownie urodzone po to by na nie polować, w czasie kiedy inne rasy nie. Dla obecnego psa oraz nowych relacji z wejściem do domu innych psów, ważne jest, żeby uniknąć jakiejkolwiek agresywności podczas pierwszej fazy poznawczej. Istotne jest dla każdego czworonoga, żeby mógł posiadać własne jedzenie i wodę, zabawki, oraz łóżka i jedzenie – sucha karma dla psa premium.

Na domiar tego, najodpowiedniej jest rozdzielić psy, gdy dostają jakiś typ smakołyków. Zawsze wypada ograniczyć je, kiedy nie jesteś w stanie ich nadzorować. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek zachowania takie jak zastraszanie lub ewentualnie nadmierne warczenie, gdy psy wchodzą w interakcje, prędko rozdzielaj je i musisz ogłosić im nie.