Na czym polega kochanie?

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Często te pojęcie mylone jest z pojęciem miłości. Tak właściwie są to dwie odmienne kwestie w naszym życiu. Być może symptomy są pokrewne, jednakże po jakimś czasie najgruntowniej ot tak, najzwyczajniej w świecie, okazuję się, że to nie to. Na bycie pod urokiem podatne są takie osoby, które są nadzwyczaj osamotnione lub też te, jaki żyją w związku przeciekającym nudą. Wtenczas to nadchodzi chęć na zmiany, na jakąkolwiek rozrywkę. Następuje wtenczas zafascynowanie każdą nowo poznaną figurą. Nasze zmysły zaczynają wariować, zaczynamy czuć nieposkromione pożądanie. Pragniemy przebywać z tą figurą jak najwięcej dni. Niestety, po jakimś czasie wszystko znika, niczym mydlana bańka.

Zauroczenie poniekąd nie jest troską o tę drugą osobę, lecz tak w istocie to faza wyobrażeń na jej temat. Wyobrażenia odnośnie tej osoby, jaką potrzebowalibyśmy żeby była. Być może przeżyjemy jakieś piękne, namiętne chwile. Jednak kłopot polega na tym, że któregoś dnia się budzimy i ni stąd, ni zowąd dostrzegamy, iż to nie ta figura, na jaką czekamy całe życia. Zaczyna nas ona coraz bardziej denerwować, dostrzegamy kompletną paletę wad. Tym samym powinniśmy sobie uzmysłowić, czym tak rzeczywiście jest ta miłość i czy należałoby na nią czekać? A może musimy nieraz szczęściu dopomóc, aby więcej nie skończyło się to przykrymi, życiowymi pomyłkami.

A w jaki sposób dojdzie do zdrady? Stale wolno próbować odzyskać byłą – więcej sprawdzisz na jak odzyskać byłą dziewczynę. Aby w zupełności można było mówić o miłości, istotnym czynnikiem są najpierw tak zwane pierwsze początki. To etap, w jakim dana para rozpoczyna własną znajomość. Zaczynają oni bowiem coraz to częściej się napotykać, rozmawiać ze sobą oraz w dużym nadmiarze o sobie. Tak w zasadzie właśnie w owym czasie, zaczynają odkrywać się nawzajem. Pojawia się pewna ciekawość, a też dochodzi do przerwania łańcucha pewnego rodzaju intymności. Partnerzy będący na etapie początkującym, przeżywają dziką namiętność. Jest to definiowane jako silne przeżywanie rozmaitych (często pozytywnych jak oraz negatywnych) emocji. To potrzeba ku temu, żeby poczuć stanowczo bliskość drugiej osoby, wiąże się to z pociągiem erotycznym.