Akcesoria dla kotów i psów

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Jakikolwiek pies jest w ogromnym stopniu zależny od własnego właściciela, a stwierdzenie to traktuje przede wszystkim szczeniąt, jakie to potrzebują opisującej nas pomocy, troski, sympatii i towarzystwa oraz miłości. Kiedy w domu jest jedynie jedno zwierzę, pies może tak nadzwyczaj przyzwyczaić się do właściciela, iż obserwuje każdy jego krok i przenigdy go nie opuszcza. Problem może pojawić się, gdy kochany właściciel chce wyjść z mieszkania, pozostawiając czworonoga samego. Jeżeli posiadacz wychodzi na pewien czas z domu, pies czuje się niepewnie, boi się, że został opuszczony. Jego strach ma prawo pozostać wyrażony przez piszczenie, głośne wycie, czy też drapanie mebli – więcej o tym na stronie Canis Pet. Żeby zapobiec takim sytuacjom wypada przyzwyczajać czworonoga do ciszy nawet wtedy, gdy właściciel jest nieobecny.

Jeżeli pies podczas naszej profesjonalnej nieobecności był cicho pochwalny go, by zrozumiał, że zachował się porządnie. W pierwszej kolejności wychodźmy z lokalu mieszkalnego na krótkie okresy czasu, ale róbmy to regularnie. Wychodzenie z mieszkania poprzedzajmy również zawsze tymi samymi czynnościami, czyli ubierzmy kurkę, zabierzmy kluczyki do samochodu, a wówczas pies zacznie rozpoznawać owe znaki. Po kilku wyjściach właściciela czworonóg będzie przygotowany na to, by zostać sam wtenczas, gdy wyjdziemy na osiem godzin do pracy. Każdy pies, jaki chce pokazać, że to on jest w otoczeniu zwierzęciem dominującym stroszy na grzbiecie włos, a przy tym otwiera pysk i unosi ogon. Psa jesteśmy w stanie obawiać się także wtedy, kiedy podciąga wargi, pokazując tym samym zęby. Tak wyglądający pies przestrzega swą postawą, że może zaatakować, dlatego odpowiedniej posiadać się przed nim na baczności.

Inaczej wygląda pies, jaki jest przyjaźnie nastawiony oraz chce okazać swoją radość. Psy koszmarnie znoszą rozstania ze swoim ukochanym właścicielem, właśnie dlatego też pilnie nasłuchują gdzie w danej chwili się on znajduje. Z tego także względu każdy pies znakomicie wie, czy jego pan stoi pod drzwiami, jest w garażu, czy również naprawdę na chwilę wyjechał. Każdy pies oczekuje na powrót swojego pana, a gdy się on już pojawi głośno cieszy się z jego powrotu. Z tego także względu, kiedy tak właściwie powrócimy już do mieszkania, pochwalmy czworonoga, iż cicho czekał na nas.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Akcesoria dla kotów i psów”