Które prezenty należałoby zakupić, a jakie pomysły na upominek z pewnością będą nietrafione?

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych

Zakupy podarków jest dla wielu osób istną katorgą. Co zakupić osobie, która jest nam prawie obca? Nawet kupowanie podarunków dla bliskich osób, jakie lubimy i całkowicie znamy również może być kłopotem. Czasem bywa tak, iż każdy pomysł na upominek wydaje nam się najpierw wspaniały, a potem beznadziejny i w rezultacie nie jesteśmy w stanie się zdecydować na kupno niczego rzeczowego. Przede wszystkim spróbujmy sobie przypomnieć, czy dana jednostka nie wspominała o jakiejś rzeczy, której bardzo potrzebuje? Ma prawo o czymś fantazjuje?

Spróbujmy te marzenia spełnić, jeśli leżą one w naszym zasięgu. Jeśli nie wiemy nic o jakiś konkretnych potrzebach osoby, która ma zostać obdarowana, pomyślmy, czym się ona interesuje, jaka jest jej pasja. Drobiazg, jaki kupimy nie musi koniecznie być przydatny w jej rozwijaniu, lecz jednostka obdarowana z pewnością dostrzeże, iż skonstruowany przez nas upominek był przemyślany, przygotowany specjalnie dla niej, a nie nabyty nieplanowanie. Taka myśl jest nawet ważniejsza niż użyteczność czy uroda danego upominku. Zakup upominku dla bliskiej osoby cię przerasta? Każdy twój pomysł na upominek wydaje Tobie się gorszy od poprzedniego? Nie załamuj się i wypróbuj długopisy Parker. Najgorsze, co wolno komuś ofiarować, to upominek, jakiego sami nie chcielibyśmy dostać. Warto trzymać się tej zasady, kiedy tak właściwie wybieramy dla kogoś podarunek.

Niewątpliwie, ludzie różnią się w swoich gustach i upodobaniach. Nie należy w związku z tym odwracać sytuacji i kupować czegoś, co sami chcielibyśmy dostać, albowiem jesteśmy w stanie zaliczyć niezłą wpadkę. Chodzi właściwie o to, aby nie kupować komuś byle czego, na odczepnego- przedmiotów, jakie nie mają ani konkretnego przeznaczenia, ani nie są ładne. Niejednokrotnie kupując na przykład niezbyt ładny wazon myślimy, iż sami nigdy czegoś takiego nie postawilibyśmy w widocznym miejscu w swoim domu, albowiem jest zwyczajnie niegustowne-ale nie przeszkadza nam to w ofiarowaniu takiego prezentu kuzynce. Darujmy sobie w ogóle kupowanie takich przedmiotów, jakie miałyby być elementem wystroju wnętrza. Swoje mieszkanie każdy urządza po swojemu i są marne szanse, iż naszym podarkiem trafimy w wizję obdarowanego.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Które prezenty należałoby zakupić, a jakie pomysły na upominek z pewnością będą nietrafione?”