Stereotypowe nastawienie do podarunków na parapetówkę

Dodaj do ulubionych Zapisywanie w ulubionych Dodaj do ulubionych
Category

Dzisiaj gdy nieoczekiwanie wzrastają oczekiwania potomstwa, normalny rodzic staje przed nie lada prowokacją: jaki upominek nabyć synowi bądź też córce z rozmaitych okazji – na urodziny czy też parapetówkę. Prezent ma obowiązek być rewelacyjny. To kłopotliwe większa część ludzi twierdzi, iż owa osobliwość ma polegać na wysokości kosztów zakupu. Nie o to jednakże chodzi.

Dzieci właściwie nie wyczekują skuterów, wozów czy nadzwyczaj drogiego sprzętu elektronicznego, choć na pewno wybitnie się ucieszą z takiego prezentu. Najważniejszym jednakże upominkiem jest coś, co pozostanie na długie lata w formie pamiątki.

Jak najbardziej nie znaczy to, że mamy się ograniczać do souvenirów, jednakowoż nie ma prawo takowych zabraknąć. Strojny zegarek dla syna lub biżuteria dla córki przystają do kanonu sztampowych prezentów pozyskiwanych przez rodziców, będących wyśmienitą pamiątką na długie lata.

Zachwycającym prezentem z okazji wejścia w dorosłe życie są również pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nie powinny być to przedmioty wartościowe, ich wartość stanowią wspomnienia połączone z wszystkimi ludźmi, którzy uprzednio byli ich posiadaczami – to tak nazywana wartość sentymentalna. Istnieją ludzie, którzy przygotowują się do urodzin swojego dziecka przez całe życie. Tacy rodzice szczególną uwagę przykładają do uczuciowego aspektu podarunku dla własnego potomstwa z okazji wkroczenia w dorosłe życie.

Nie mowa tutaj o polisie inwestycyjnej założonej na osiemnaście lat z okazji urodzenia się dziecka (choć naturalnie jest to imponujący pomysł), lecz o czymś bardziej symbolicznym. Rodziciele mający takie nastawienie do tego wydarzenia jako parapetówka wręczają maluchowi dziennik a poprawnie pamiętnik, który pisali przez jego całe życie. Są tam wpisy traktujące wszystkich ważnych zdarzeń w jego życiu.

Opisane są chwile takie jak pierwszy kroczek, opisane są pierwsze słowa, czas ząbkowania, pierwsze oraz następne urodziny, pierwszy dzień w szkole oraz tak dalej. Niewątpliwie nie może być to wyjątkowy podarunek, bo zapewne doceniony zostanie dopiero po długich latach, gdy solenizant sam będzie już rodzicielem. Jednakże na pewno będzie to niesamowity i wielce osobisty upominek.